• Suun Lahendused OÜ

Kas olete mõelnud, mis on küberkaitse, küberrünnak, kübersõda, pahavara?

Me kõik kasutame igapäevaselt telefoni, arvutit ja muid kübermaailmas toimetavaid seadmeid. Oleme kuulnud salasõnadest ja –koodidest, uuenduste tegemise vajalikkusest, viirustest, häkkimistest, meilikontode kaaperdamisest, krediitkaardi andmete varastamisest või identiteedivargustest. Ometi on küberrünnaku ohvrite arv pidevas kasvutrendis, ja me arvame ikka et „minuga ei juhtu“, või „miks peaks mina kedagi huvitama, mul ei ole raha“. Üle 90% küberrünnakutest toimuvad inimeste, mitte masinate vastu. Arvamus, et „mina pole oluline“ ning „kes mind ikka rünnata tahab“, on lihtsalt väär.

Kuidas võib iga töötaja käitumine mõjutada ettevõtte küberturvalisust?

Mitte keegi meist pole kaitstud ning kurjategijail on tavalist inimest või väikeettevõtet hulga kergem sihikule võtta, kui kõrgelt turvatud masinaid või süsteeme. Ettevõtte süsteemide küberturvalisus on nii tugev, kui tugev on selle kõige nõrgem lüli e. lõppkasutaja.

Pakume lühikesi koolitusi ettevõtetele, mis tutvustavad reaalelu näidete alusel küberrünnakute ja küberkaitse aluseid ning räägime miks me kõik peaksime hoolima küberturvalisusest ja mida selle suurendamiseks saame teha.

Tiia Sõmer
Tel: 56659039

Kommentaarid