Skip to main content
30 september, 2021

COVID-19 vaktsineerimise tugi tööandjatele

30 september, 2021

Eesti Haigekassa pakub kolme võimalust:

  1. Tööandjatel on jätkuvalt võimalus küsida Eesti Haigekassast vaktsineeritusega hõlmatuse määra oma töötajate hulgas. Infot väljastatakse neile organisatsioonidele, kus on vähemalt 30 töötajat. Selleks tuleks kirjutada: vaktsineerimine@haigekassa.ee
  2. Tööandjatel on jätkuvalt võimalus kutsuda vaktsineerijad ettevõtetesse kohapeale. Selleks peaks kokku olema vähemalt 5 soovijat. Selleks tuleks kirjutada: vaktsineerimine@haigekassa.ee
  3. Tööandjatel on võimalus kutsuda ettevõttese kohapeale ekspert- lektor (arstid, õed, arstitudengid, kellel on läbitud immunoloogia kursus + vaktsineerimise valikaine), kes annab ülevaate vaktsiinidest ning vastab küsimustele. Teenuse eest tasub haigekassa ja sooviavaldustest tuleks kirjutada vaktsineerimine vaktsineerimine@haigekassa.ee. Lektori kutsumisega tööandjale mingeid kulusid ei kaasne, küll aga peaks kohapeal olema vähemalt 5 huvilist.

Mida kohtumine endast kujutab?

Kohtumise aeg: 30-45 min, kus käsitletakse alljärgnevaid teemasid:

–        Keha (immuunsüsteemi) vastus viirusnakkusele

–        Vaktsiineerimine vs viirusnakkus, vaktsiinide kõrvaltoimed, vaktsiinidega välditavad haigused

–        Covid vaktsiinide olemus

–        Vaktsineerimisega seotud arvamused ja müüdid

–        Covid vaktsineerimise läbiviimine (kes vaktsineerib, kus info jne)

Kohtumise 2.pooles küsimused-vastused.

Lisaks on võimalik vaadata tagant järgi ka 27. septembril toimunud COVID-19 vaktsineerimise teemalisi infotunde, kus arstid ja valdkonna tippeksperdid andsid vastuseid enamlevinud küsimustele. Eestikeelne infotund ja venekeelne infotund ning eestikeelne infotund inglise keelse sünkroontõlkega on leitavad sotsiaalministeeriumi Youtube’i kanalis.

Infot vaktsineerimise kohtade, maakondlike vaktsineerimise koordinaatorite, vaktsiinide ja nende toimete ning müütide kohta saab ka veebilehelt www.vaktisineeri.ee.