Skip to main content

Maaelu konverents 2023

19. mai 2023 | 10:00 16:00
Tammsaare 4a/6, Pärnu

Hea maaelu huviline,

Olete oodatud osalema üritusele „Maaelu konverents 2023“

Aeg: 19. mail 2023 kl 10.-16.00

Toimumise koht: Estonia Resort Hotell & Spa, Tammsaare 4a/6, Pärnu.

Päevakava ja registreerimisvorm:

https://www.pikk.ee/sundmus/maaelu-konverents-2023/#rsvp-now

Konverentsi korraldab Maaelu Teadmuskeskus koostöös Maaeluministeeriumiga, konverentsi viiakse läbi „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames.

Konverentsil kajastatakse maaelu ja maamajanduse teemasid ning keskendutakse maamajanduse elujõu suurendamisele. Läbiva teemana arutletakse maapiirkonna ettevõtluse arendamist, eelkõige finantsvõimekust ja turutõrgetega hakkamasaamist.

Konverentsi tervitussõnad regionaalminister Madis Kallas. Päeva esimeses pooles räägib Coop Eesti esindaja probleemidest ja kitsaskohtadest, millega maapiirkonna kauplused pidevalt silmitsi seisavad, ning sellest, kuidas mõjutaks kaupluste sulgemine elu maal. Kaisa Vehkalahti Oulu Ülikoolist tutvustab Soome näitel hajaasustuspiirkondade noorte võimalusi elu- ja töökoha valikul ning Amii küünlakoja tegemisi avab Rico OÜ juht Reimo Nebokat. Päeva teises pooles peetakse kolm ühisarutelu, kus käsitletakse väljavaateid noorte ettevõtlikkuse suurendamiseks, rohepööret ettevõtluses ning koostöötamise keskuste ja inkubaatorite pakutavaid võimalusi maapiirkonna ettevõtluse arendamiseks. Arutelusid juhivad Allar Korjas (Maaeluministeerium), Ants-Hannes Viira (Maaelu Teadmuskeskus) ja Kerli Ats (Eestimaa Talupidajate Keskliit). Päeva lõpetab Jalmar Vabarna, kes tutvustab Treski muusika- ja inspiratsioonikeskuse edulugu.

Konverents on registreeritud osalejatele tasuta.

Konverentsi korraldab Maaelu Teadmuskeskus (METK)

Lisainfot konverentsi kohta e-posti aadressil Hanna.Raidvere-Sepp@metk.agri.ee