Pressiteade

Eile toimunud EVEA (Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni) üldkogul valiti perioodiks 2017-2019 uus volikogu ja presidentuur. Autasustati ka ettevõtluskonkursi „Eesti ettevõtlik vaim“ võitjaid.

Presidendiks valiti tagasi kauaaegse ettevõtluskogemusega Kersti Kracht. Ühe asepresidendina jätkab EVEAs algusaegadest tegev Marina Kaas ja teiseks asepresidendiks valiti vandeadvokaat Vahur Kivistik.

EVEA 15-liikmeline volikogu sai täiendust uute ja tublide ettevõtjate näol, kes on lubanud oma õla alla panna väike ja keskmiste ettevõtjate huvide kaitsmisel, EVEA seisukohtade nähtavaks tegemisel ja hääle kuuldavamaks tegemisel.

Valitud volikogu liikmete nimekiri: Aivar Orukask (AiWil Õigusbüroo OÜ), Heiki Rits  (Outsoursing Partner OÜ), Indrek Põldvee (Fortidudo OÜ), Kadri Kullman (Dimedium AS), Kersti Kracht (Kermon OÜ), Maire Forsel (Leisi Lapikoda OÜ), Marina Kaas (Serioso OÜ), Martin Bristol (Rahvakunsti ja Käsitöö Liit MTÜ), Merike Mätas (Mahekaup OÜ), Peter Voecks (Foenix Baltic OÜ), Reeli Mauer (RR Motö OÜ), Ron Luvistsuk (Kodumaa Kapital HLÜ), Signe Sarah Arro (Pilguse Mõis OÜ), Toomas Laanpere (Napal AS), Vahur Kivistik (HansaLaw OÜ).

Samuti autasustati ettevõtluskonkursi „Eesti ettevõtlik vaim“ võitjaid. Puitmajade valmistaja AS Astel Räpinast sai tiitli „Maa Sool 2016“. AS Astel ekspordib 88% oma toodangust kümnesse sihtriiki ja annab Eesti ääremaal tööd enam kui 50 inimesele.

Tiitli „Põlvkondade jõud“ sai pereettevõte Saaremaalt AS Põlmer, mis valmistab põhiliselt plekist lisadetaile küttekolletele. Müüb oma toodangut nii Eestis kui välismaal.

„Koostöö Veduri“ aunimetusega pärjati ettevõtmist sTARTUp Day 2016, mis on mullu detsembris toimunud rahvusvaheline ärifestival Tartus, ja milles osales 3000 inimest. Korraldajad olid MTÜ sTARTUp Day koos Tartu Ülikooli, Tartu Biotehnoloogia Pargi, Tartu Teaduspargi, Garage 48 Tartu Hubi, Tartu loomemajanduskeskuse, Tartu ärinõuandla ja Tartu linnavalitsusega.

Naisettevõtja 2016 tiitli sai endale saarlane Terje Nepper, kes on tõuganud tagant ettevõtlust Saaremaal mitmel rindel, nii enda majutus- ja restoraniäris tegev olles, kui erinevate suurürituste kaasalöömisel nagu ooperipäevad ja tänavatoidufestivalil.

EVEA on Eesti ainus väikeste ja keskmiste ettevõtjate esindusorganisatsioon, mille eesmärgiks on esindada ja kaitsta väike- ja keskmiste ettevõtjate huve ning tugevdada oma liikmete konkurentsivõimet.

Ühendus seisab väljaspool riigistruktuure ja erakonnapoliitikat, EVEA loomist ja ülalpidamist on täielikult finantseerinud ja finantseerivad jätkuvalt väikeettevõtjad liikmemaksu abil.

EVEA on olnud Eesti ettevõtjate teenistuses alates 1988. aastast. Tuleval aastal täitub organisatsioonil 30. tegutsemisaasta.

Kontakt:
Virge Haavasalu
kommunikatsioonijuht
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon
Mobiil: +372 52 58 662
e-post: virge.haavasalu@evea.ee
www.evea.ee

 

Kommentaarid