Disainikeskuse ringdisaini koolituse pakkumine EVEA liikmele
30 november, 2019
Toote- ja teenusearendajad!
Tulge 22. ja 23. jaanuaril rahvusvahelisele koolitusele ‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘, kus saate võimaluse arendada oma ideed koos disaineriga! Võib tulla üksi või koos meeskonnaga oma olemasolevaid mõtteid arendama – koolituse formaadi jaoks sobilikud ideed ja/või probleemid võetakse koolitusel lahendamiseks.
📍 Mis on ‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘?
‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ on praktiline ja loov kahepäevane ringmajanduse ja ringdisaini koolitusprogramm uuenduslike toodete ja teenuste arendamiseks, mida viivad läbi rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid: Tapani Jokinen, Ronja Scholz ja Florian Hofmann.
📍 ‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ sisaldab teemasid:
– Intensiivne sissejuhatus ringmajandusse ja ringdisaini.
– Kuidas minimeerida oma toodete või teenuste keskkonnajalajälge?
– Kuidas kasutada uusi tööriistu ja meetodeid, mille on välja töötanud ringdisaini eksperdid?
– Mis kasu on ringmajanduse ja ringdisaini tugivõrgustikku kuulumisest?
📍Eelised ettevõttena, kui olete läbinud ‘‘Learning Factory‘‘ koolituse:
– Püsite konkurentsis – oskate paremini kasu saada ringmajanduse võimalustest;
– Oskate kasutada ringdisaini innovatsioonimootorina;
– Saate teada, kuidas tugevdada oma mainet jätkusuutliku ettevõttena;
– Oskate optimeerida protsesse, tooteid ja teenuseid ning säästate sellega kulusid;
– Saate esialgse lahenduse oma probleemile, juhul kui olete tulnud koolitusele oma ideega.
‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ on suunatud nii alustavatele ettevõtjatele, juba tegutsevatele ettevõtjatele (toote- ja teenusearendajad, juhid) kui ka professionaalsetele disaineritele (teenusedisainerid, tootedisainerid jt ).
Kuupäevad: 22. ja 23. jaanuar 2020
Kellaaeg:
1. päev 9:00 – 16:30
2. päev 9:00 – 15:30
Koht: Seminariruum Lutheri masinasaalis (Lutheri Kvartal, Vana-Lõuna 39/1-9, Tallinn)
Osalustasu: 200 € + km inimese kohta*
* EVEA liikmetele: Ühest ettevõttest mitme inimese osalemise korral on hind 160 € + km
NB! Koolitus toimub inglise keeles
KOHTADE ARV ON PIIRATUD!
Facebooki sündmus
TUTVU PÄEVAKAVAGA
REGISTREERI SIIN (registreerimise tähtaeg on 10. jaanuar 2020)
Koolitajad:
Tapani Jokinen on Fraunhofer IZMi disainikonsultant, strateegilise ja ringdisaini nõustaja. Lisaks on ta Soomes jätkusuutliku puzzletelefoniga tegutseva Soome idufirma Circular Devices peadirektor. Enne disaininõustamist ja Puzzlephone‘i oli ta Microsoft/Nokia disainiportfelli ja strateegia juht. Tapani poolt disainitud tooteid on kogu maailmas müüdud üle 400 miljoni, sealhulgas ikooniks saanud Nokia 3310. Tapani on ühtlasi ka üks ‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ koolituse autoritest.
Ronja Scholz on TUB/ Frauenhofer IZM elektroonikaülese jätkusuutlikkuse õppetooli teadur ja teenusedisainer. Juba tööstusdisainiõpingute ajal keskendus ta ökoloogilisele disainile ning jätkusuutlike toodete ja kasutajakogemuste loomisele. Ronja on töötanud disainimeeskondades üle kogu maailma, kus ta on kasutanud teenusedisainimeetodeid innovaatiliste kasutajakesksete toodete loomiseks. Enne TU Berlin Fraunhoferi IZM-ga liitumist on ta töötanud innovatsioonijuhi ja teenusedisainerina erinevates meeskondades 3D-printimise ja nutika tootmise valdkonnas, uurides võimalusi uute ressursside säästmiseks tootmises ja tarneahelate loomises. Ronjal on kogemus terviklike turupõhiste lähenemisviiside välja-töötamisel, mis arvestaksid inimesi, tehnoloogiaid ja äritegevust. Kogenud ja inspireeriva koolitajana aitab ta meeskondadel kasutada oma parimat potentsiaali.
Florian Hofmann on ringmajanduse ärimudelite ekspert. Ta on õppinud ärijuhtimist, keskendudes kvantitatiivsetele meetoditele, strateegilisele juhtimisele ja keskkonnaökonoomikale / loodusvarade haldamisele Münsteri ärikoolis ja San Diego osariigi ülikoolis (USA). Alates 2017. a oktoobrist veab Florian Technische Universität Berlin doktorantuuris rahvusvahelist uurimisrühma projekti „Vananemine kui jätkusuutlikkuse väljakutse“, mis koosneb Fraunhoferi IZM, Tehnoloogia- ja ühiskonnakeskuse ning Nano osakonna teadlastest.
Rohkem infot Learning Factory kohta ECO Design Circle veebilehel. Ringidisaini eestikeelsed materjalid leiab Disainikeskuse veebilehel.
Koolitust toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.