EVEA alustas konsultatsioone Riigikogu fraktsioonidega maksumuudatuste ja alampalga teemal

26.aprillil kohtusid EVEA president Ille Nakurt-Murumaa, asepresident Marina Kaas ja volikogu liige Mait Ruut Reformierakonna, EKRE ja Eesti200 Riigikogu fraktsioonidega, et tutvustada EVEA seisukohti plaanitavate maksu- ja alampalga tõusude kohta. Lähiajal on ees ka kohtumised Isamaa, Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatidega.

Kohtumistel tutvustame värskelt läbiviidud ettevõtjate küsitluse tulemusi ja alternatiivseid ettepanekuid, kuidas eelarve defitsiiti vähendada. Püüame veenda seadusandjaid alustama riigi enda kulude kokkutõmbamise võimaluste otsingutest ning mitte pidurdada maksutõusudega niigi mitmik-kriisist räsitud ettevõtlussektorit.

EVEA on seisukohal, et nii ulatusliku mõjuga maksusüsteemi muudatust ei tohi teha kampaania korras, ilma põhjalikku analüüsita ning pakutud konkreetsetele maksutõusudele on olemas alternatiivid, mida tuleks ettevõtjatega läbi arutada. Saime mõningaid lootustandvaid signaale, et aruteludeks on veel teatud ruumi. Täna päeval saabuski EVEA postkasti arvamuse avaldamiseks maksupaketi eelnõu, mille analüüsiga hakkame kohe tegelema.

EVEA esindajad kinkisid kõigile fraktsioonidele  pätsi käsitööleiba ja paki võid, et ühelt poolt anda edasi ettevõtjate mure oma igapäevase leiva pärast ning teiselt poolt – tuletada meelde, kes toob riigiisadele ja ametnikele leiva lauale.

Kommentaarid