Ukraina Töösturite ja Ettevõtjate Liit  (Український союз промисловців і підприємців, USPP) tegi EVEA-le ettepaneku alustada pikaajalist ja süsteemset koostööd. 18. novembril kohtusid veebis meie kahe organisatsiooni juhtkonnad, et tutvustada vastastiku inimesi, tegevusi, prioriteete ning teha viimased ettevalmistused koostöö käivitamiseks. Koostöö avalöögi anname juba 24. novembril, mil korraldame koos EASi ja Kredexi ühendasutusega veebinari Ukraina ettevõtjatele.

EVEA asepresident Marina Kaas kinnitas EVEA soovi teha oma jõukohase praktilise panuse Ukraina majanduse toetamiseks  nii sõja- kui sõjajärgsel ajal, aidates luua uusi võimalusi Ukraina ettevõtjatele nii Eesti kui Euroopa Liidu suunal. Kaasame sellesse koostöösse ka oma rahvusvahelisi partnereid.

USPP president, Ukraina ex-peaminister Anatolii Kinakh sõnas, et Ukraina võitleb oma tsivilisatsioonivaliku eest ülirasketes tingimustes, mil kolmandik elanikkonnast ei saa elada ja töötada oma kodukohas. Ta palus EVEA esindajaid edastada siirad tänud Eesti ettevõtjatele ja kõigile Eesti inimestele, kes ühel või teisel moel toetavad Ukrainat ja ukrainlasi.

Kohtumisel võtsid osa EVEA president Ille Nakurt-Murumaa, asepresident Marina Kaas,  Ukraina Töösturite ja Ettevõtjate Liidu president Anatolii Kihakh, esimene asepresident Sergiy Prokhorov ja välissuhete juht Svetlana Kutseva.

SLAVA UKRAINI!

Kommentaarid