Skip to main content

Innovatsioonifoorum MELT

16. aprill 2024 | 08:30 19:00
Tallinna Kultuurikatel

„Tehisaru – kas parema tuleviku looja?“

 16.aprillil toimub Tallinna Kultuurikatlas innovatsioonifoorum MELT, mis uurib sel aastal tehisaru mõju eri majandusharudele ja ettevõtetele ning sellega kaasnevaid võimalusi, ohte ja väljakutseid.

Peaesineja on Forbesi edetabelisse jõudnud futurist Elina Hiltunen.

Forbesi 50 juhtiva naisfuturisti sekka valitud ettevõtja ja kolumnist ning 14 raamatu autor Elina Hiltunen on Soomes ja välisriikides hinnatud kõneleja ning põimib oma ettekandes “This is the final call for the AI journey – Get on board or get left behind”  “päris elu” futuristliku maailmavaatega ning viib kuulajad 50 minutiks tulevikku. Tema ettekanne vaatleb tehisaru, digitaliseerimise ja robootika arengut ning selgitab, kuidas tehnoloogiate arengud võivad kujundada meie tulevikku.

Innovatsioonifoorumil astub lavale enam kui 20 eri valdkonna eksperti, kes arutlevad tehisaru kaasamisega seonduva üle eri vaatenurkadest jagades julgustust ja kogemusi. MELT-i ettekanded ja paneeldiskussioonid käsitlevad põhjalikult AI-revolutsiooni olulisust ettevõtetes, tehisintellekti arendamiseks vajalike rahastusallikate leidmist, tehisaru kaasamise mõju tööstusettevõtetele ja personalijuhtimisele, samuti tutvustatakse AI praktilisi rakendusvõimalusi loomeettevõtetes ning räägitakse, kuidas tehisaru laiemalt tulevikku kujundab.

Lisaks sisukale programmile on Kultuurikatlas avatud demoala, kus saab tutvuda Eesti ettevõtjate uuenduslike ja maailmamuutvate toodetega, nagu elektriline veetiivaga surfilaud Ray Foil, Picapaci kogukonna- ja erapakiautomaadid, vineerist prügisorteerimislahendused Sortaiderilt, andmehalduse ja jälgitavuse platvorm Litech ja toidutehnoloogia iduettevõte Mati Foodsi mükovalgust ehk seeneniidistikust arendatud kala ja kana asendustooted, inseneribüroo Krakul nutikad lahendused ja muu. Demoalal on veel mõned vabad kohad – oodatud on innovaatilised lahendused igast valdkonnast.

Foorumi lõpetab ühine networking, kus saab jagada päevamuljeid ja luua kontakte.

16.aprillil Tallinna Kultuurikatlas toimuvat MELT innovatsioonifoorumit korraldavad Tallinna linna ettevõtluskeskus, Tallinna Loomeinkubaator ning teadus- ja ärilinnak Tehnopol.

Tutvu programmiga ja soeta pilet hinnaga 60 eurot lehel: www.melt.ee