Soome väike- ja keskmiste ettevõtete (VKE, inglise keeles SME ehk small and medium enterprises) esindusorganisatsioon Suomen Yrittäjät koostatud programm “Fly SME” toetab VKE-sid oma organisatsioonis startup kultuuri arendamisel eesmärgiga juhtida innovatsiooni ja edendada koostööd.

“Fly SME” on veebinari vormis koolitus, mis koosneb neljast moodulist. Veebinaride töökeeleks on inglise keel. Osalevad mentorid ArcticStartupist (The voice of the Northern European Startup Community) ja iga moodul sisaldab osalejate jaoks spetsiaalseid ülesandeid. Programm algab 23.märtsil ja lõpeb mai lõpus Helsingis ArcticStartup poolt korraldatud startup ärikonverentsiga “Arctic15”.

  • Moodul 1 – Startup mõiste, mõtteviis
  • Moodul 2 – Väikeste ja keskmiste ettevõtete vaheline koostöö
  • Moodul 3 – Ettevõtte startup kultuuri sissepoole ja väljapoole suunatud tutvustus
  • Moodul 4 – Kuidas kasu saada startup-ga seotud sündmustest

Suomen Yrittäjät tegevdirektori Taru Jussila sõnul on väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel sageli palju parem võimalus alustada koostööd kui suurettevõtetel: ”On väga oluline, et VKE-d ja startupid õpiksid üksteiselt. Erinevad ettevõtted võivad koos tegutseda ja kasvada rahvusvahelistele turgudele. Me tahame aidata neil üksteist leida”.

“ArcticStartup on väga huvitatud selle programmi pakkumisest koos organisatsiooniga Suomen Yrittäjät. Me näeme, et “Fly SME” järele on vajadus ja see saab kasu tuua kogu Soomele. Õigete inimeste leidmine, kiire innovatsioon ja enda kui tõsiseltvõetava liidri tõestamine on edu ja püsiva kasvu võti,” ütleb ArcticStartup juhataja Jochen Faugel.

“Fly SME” toimub inglise keeles ja on osalejatele tasuta.

“Fly SME” on EVEA liikmetele tasuta. Osalemissoovist teatage e-posti aadressil evea@evea.ee

“Fly SME” programmiga ühinevad ka Eesti, Rootsi, Taani ja Norra ettevõtted.

Kommentaarid