Skip to main content
11 august, 2020

Online töömess Work in Estonia tööandjatele 31. augustil 2020

11 august, 2020

Otsite töötajaid ja olete valmis värbama ka välismaalt? Osalege online töömessil Work in Estonia

Töötukassa korraldab 31. augustil koos üleeuroopalise EURES tööhõivevõrgustikuga online töömessi Work in Estonia. Eesmärk on viia kokku erinevate sektorite tööandjad Eestist ning tööotsijad väljastpoolt Eestit. Online töömess toimub 31. augustil kell 11:00 – 16:00 ja on osalejatele tasuta. Töömessi võimalustega saab tutvuda siin.

Töömessist osavõtmise eelduseks on ingliskeelsed tööpakkumised, kuhu ootate välisriikide kodanikke kandideerima. Töömess Work in Estonia on ennekõike esmase kontakti loomise koht, mis võimaldab kandidaatidega viia läbi lühiintervjuusid, et veenduda nende ametikohale sobivuses.

Värvates välismaa töötajaid tuleb arvestada suurema ajakuluga näiteks anda töötajale aega elukohaga seonduvad muudatused teha. Infot ja nõustamist saavad töötajad kui ka tööandjad nii EURES Eesti nõustajatelt, aga ka Eesti Rahvusvahelisest majast. Lisaks toetab EURES Euroopa kodanike töörännet rahaliselt – makstes töötajale ümberasumise- ja keeleõppetoetust ning tööandjale uue töötaja sisseelamise toetust. Rohkem infot saab EURES lehelt.

Online töömessi kajastatakse üleeuroopalise EURES võrgustiku kaudu kõigis Euroopa Liidu ning Euroopa Majanduspiirkonna riikides ning tööotsijaid on olnud üle maailma. Eelmiste aastate kogemus näitab, et pooled tööotsijad on Euroopa Liidust (eelkõige Hispaaniast, Portugalist, Itaaliast, Prantsusmaalt), pooled aga väljastpoolt (Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt, Lõuna-Ameerikast jne). Keskmine osaleja on 25-44 aastane, kõrgharidusega ja tal on rohkem kui 5 aastat töökogemust.

Töömessile registreerimine on lihtne ja juba nüüd kõigile avatud. Eelnevatel töömessidel osalenud ettevõtete sõnul on just varajane registreerimine ja tööpakkumiste üles laadimine online messi õnnestumise võtmeks.

Registreerimine: https://www.europeanjobdays.eu/en/Work-Estonia-2020.

Soovitame kindlasti tutvuda juhendiga ettevõtte konto registreerimiseks.

Lisainfo: eures@tootukassa.ee või 614 8603, mobiil 5343 2352.