EVEA ning Eesti Vabariigi juubeliaastal otsivad ettevõtjad sõpru, keda tunnustada. Seoses sellega kutsume üles esitama sobilikke kandidaate, kes on paistnud silma oma ettevõtlikkuse ning Eesti elu edendajana.

Alates 1993. aastast valivad Eesti ettevõtjad EVEA algatusel „Ettevõtluse Sõbra“ tiitli saajaid.  Ettevõtluse Sõbra tiitli võib omistada aktiivsele riigi-, ühiskonna- või poliitikategelasele või organisatsioonile silmapaistvate teenete ja saavutuste eest era-, ja eriti  väikeettevõtluse edendamisel.

Kandidatuuri ülesseadmisel peab põhjendama, milliste teenete ja saavutuste eest on vastav isik või organisatsioon Ettevõtluse Sõbra aunimetuse saamiseks esitatud. Kandidaatide esitamise õigus on Eestis registreeritud ettevõtetel ja nende juhtidel, Eestis tegutsevatel ettevõtjate esindusorganisatsioonidel ja EVEAl endal.

Nimetatud tiitli on teiste hulgas pälvinud president Lennart Meri, Eesti Panga president Siim Kallas, majandusministrid Toomas Sildmäe, Liina Tõnisson ja Juhan Parts, justiitsminister Rein Lang, Maksumaksjate Liidu juht Lasse Lehis, ajakirjanikud Igor Rõtov ja Avo Kokk.

Ettevõtluse Sõbra auhinna üleandmine toimub 16. jaanuaril 2019 ühendministeeriumide konverentsisaalis Tallinnas pidulikul konverentsil „Eesti ettevõtlus 30: vahvliküpsetajast nutika spetsialiseerumiseni“, kus on kohal nii Eesti esimesed kui tänapäeva start-up ettevõtjad. Sündmust kajastatakse nii pressis kui televisioonis.

TAUST

EVEA  (Eesti Väikeste ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon) on Eesti väikeste ja keskmiste ettevõtjate esindusorganisatsioon, mille eesmärgiks on esindada ja kaitsta väike- ja keskmiste ettevõtjate huve ning tugevdada oma liikmete konkurentsivõimet. EVEA on olnud Eesti ettevõtjate teenistuses alates 1988. aasta 3. detsembrist.

 Lisainfo:

„Ettevõtluse Sõbra“ tiitli statuudi leiad siit.

 Marina Kaas

EVEA asepresident

E-post: marina@datanet.ee

Telefon: 50 21 484

 

  1. a Ettevõtluse Sõbra auhind läks riigikohtule. (Autor: erakogu)
Kommentaarid