Konkursi Eesti Ettevõtlik Vaim 2019 võitjad on tublid väikesed ja keskmised ettevõtted Eesti erinevaist paigust, mängides ka suurt rolli kogukonna edendajana. 

“Valikuid teha ei olnud lihtne, kuna kõik kandidaadid olid väärt tunnustamist, esindades väga erinevaid valdkondi. Lisaks majanduslikele näitajatele hindasime ka ettevõtjate ühiskondlikku aktiivsust ja sotsiaalset vastutust. Õnnitlen kõiki konkursil osalejaid nende saavutuste puhul!” kommenteeris EVEA president Heiki Rits.

Alates 2013. aastast toimub EVEA korraldusel ettevõtluskonkurss Eesti parimate väikeettevõtete selgitamiseks viies kategoorias. Lisaks selgub parim ettevõtlust vedav organisatsioon.

Üle 99 protsendi Eesti ettevõtetest kuulub väikeste, keskmiste ja mikroettevõtete hulka. Seega Eesti väikeettevõtluse edukus määrab suures osas kogu Eesti majandusedukuse. Samuti on just väikeettevõtlus põhiline uute töökohtade looja ning uute ideede katsetaja. Väikeste ja keskmiste ettevõtete osakaal võrreldes paari varasema aastaga on veelgi kasvanud. Kui 2016. a oli suurettevõtteid 196, siis 2019. a alguses vähenes nende arv 186 peale. Kokku on ettevõtteid Eestis veidi üle 130 000.

Konkurssi žüriisse kuulusid lisaks EVEA esindajatele Tallinna Tehnikaülikooli, Mainori Ettevõtluskõrgkooli, Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku ja Maaeluvõrgustiku esindajad.

Konkursile laekus 30 kandideerimise avaldust. Auhinnad anti sel korral kuues kategoorias ning võitjateks osutusid:

 

PÕLVKONDADE JÕUD – AASTA PEREETTEVÕTE

Juta ja Kaido OÜ – Välisuksed ja puitaknad nii uusarendustele kui ka vanematele hoonetele

PARIM NAISETTEVÕTJA – aasta naisettevõtja

eLMEK Accounting OÜ – Paberi-vabad raamatupidamis- ja palgaarvestuse teenuseid, kasutades nutikaid lahendusi, nt veebipõhises keskkonnas ajaarvestuse pidamine ja töögraafikute koostamine, iseteeninduskeskkond töötajatele puhkuseavalduse esitamiseks

MAA SOOL – aasta maaettevõtja

Vudila Mängumaa OÜ – Kogu pere mängumaa, mida külastab aastas üle paarikümne tuhande inimese

PARIM START– aasta edukaim alustav ettevõte

PowerUp Fuel Cells OÜ – Põhitegevuseks on vesinikkütuseelemendil töötavate elektrigeneraatorite tootmine ja arendamine

EDUKAS SOOLOETTEVÕTJA – aasta parim iseendale tööandja

Kihnu Külalistemaja OÜ – Turismitalu Kihnu saarel – Uibu Talu

KOOSTÖÖ VEDUR – väikeettevõtjate vahelise koostöö edendaja

Saaremaa Ettevõtjate Liit MTÜ – SEL on olnud al. 1997.a. Saarema ettevõtluse eest seisja ja tublimate tunnustaja, aktiivne kaasarääkija Saaremaa arengus

Äsja lõppenud auhinnagalat saab järelvaadata: https://evea.ee/otseulekanne-auhinnagala-eesti-ettevotlik-vaim-2019%e2%80%b3/.

 

Lisainfo:

Virge Haavasalu

EVEA infojuht

E-post: virge@evea.ee

Mobiil: 52 58 662

https://evea.ee/

https://www.facebook.com/evea.ee/

Kommentaarid