Aitäh kõigile, kes vastasid koostöös Coop Pangaga läbi viidud sularaha sissemakse võimalusi puudutavale küsimustikule! Saime vastustest hea pildi, millised on EVEA liikmete hoiakud seoses sularaha kasutamisega Eesti väikestes ja keskmistes ettevõtetes. Tegu on väärt sisendiga, mida Coop Pank saab kasutada eelmisel nädalal avatud sularaha sissemakse teenusete arendamisel.

Coop Pank AS astus ka EVEA toetaja-liikmeks, et üheskoos pakkuda EVEA liikmetele parimaid pangateenuseid.

Uuringu peamised järeldused:

  • Sularaha kasutamine on paljude ettevõtjate jaoks jätkuvalt oluline vaatamata elektroonilise panganduse võidukäigule: 80% küsitlusele vastanud ettevõtjatest on viimase aasta jooksul kasutanud sularaha sissemakset kas pangaautomaadis või -kontoris ja 12% vajab seda vähemalt iga nädal, 34% vähemalt korra kuus ja vähemalt korra aastas samuti 34%.
  • 72% vastajate hinnangul on sularahaga arveldavate pangakontorite ja sissemaksevõimalusega pangaautomaatide vähesus on Eestis probleem.
  • 38% ettevõtjate jaoks asub lähim sularaha sissemakse võimalus kaugemal kui 10 kilomeetrit ja 51% sooviks, et sissemakse võimalus oleks lähemal.

Palun tutvuge küsimustiku täielike vastustega SIIN.

Küsitlus viidi läbi EVEA liikmete seas seoses sellega, et Coop Pank avas 21. mail Coopi kaupluste kassad sularaha sissemakseks. Täna ligi 200 kaupluses toimiv teenus jõuab kesksuveks enam kui 300 kauplusesse üle Eesti.

Coop Panga ärikliendid saavad kontole kanda kuni 1000 € päevas ja 10 000 € kuus. Raha jõuab arvele hetkega ja on koheselt kasutatav. Loe teenuse kohta ja vaata endale lähimat sissemakse võimalust Coop Panga kodulehelt.

Kokku vastas küsimustikule 56 EVEA liiget. Kõigi vastajate vahel välja loositud Coopi 50€ kinkekaardi võitis MTÜ Tuhala Ajaloo- ja kunstikamber juhatuse liige Margit Miller, kes on EVEA kollektiivliikme MTÜ Eesti Rahvakunsti- ja Käsitöö Liidu liige. Margitiga võetakse personaalselt ühendust.

Kommentaarid