Skip to main content
15 oktoober, 2018

Uus riigihangete register alustab tööd 22. oktoobril!

15 oktoober, 2018

Rahandusministeerium annab teada, et uus riigihangete register alustab tööd 22. oktoobril, mis toetab täielikku e-hangetele üleminekut. Uuenev register pakub kaasaegset ja tõhusat töökeskkonda hankijatele riigihangete korraldamiseks ning pakkujatele uute pakkumisvõimaluste leidmiseks ja riigihangetel osalemiseks.

Uue riigihangete registri nutikad lahendused lihtsustavad registri kasutamist. Register on saanud värske sisu ja välimuse ning on nüüdsest mugav kasutada ka nutiseadmetes. Nüüd on oluliselt rohkem võimalusi otsida infot hangete, lepingute ja vaidlustuste kohta. Otsinguid saab salvestada, hankeid jagada ja e-postile teavitusi tellida. Suurim muudatus on üleminek tegevuspõhisele süsteemile, mis soodustab failipõhistelt hangetelt üleminekut andmepõhistele hangetele. Register pakub paindlikke ja innovaatilisi e-hanke lahendusi, nagu hankedokumentide kooskõlastamine, osade eriaegadel menetlemise võimalus, integreeritud hankepass või e-kataloog lepingute raames tellimiseks sarnaselt e-poele. 2019. aasta jooksul lisanduvad dünaamiline hankesüsteem, kvalifitseerimissüsteem, turuuuringud ja hankeplaanid.

Uuele registrile sujuvaks üleminekuks ei ole register kasutamiseks kättesaadav vahemikus neljapäev, 18.10.2018, kell 16:00 kuni pühapäev, 21.10.2018 (k.a).

Info uue registri kohta on avaldatud rahandusministeeriumi kodulehel ja lühikokkuvõttes(KKK). Kasutajaid abistab registri kasutajatugi register@riigihanked.riik.ee, tel 611 3703, 611 3693.

Registriga tutvumiseks vaata uue registri videotutvustust!  

Uus register valmib rahandusministeeriumi eestvedamisel koostöös rahandusministeeriumi infotehnoloogikeskuse(RMIT) ja arendaja Nortal ASiga. Projekti planeeritud kogumaksumus on ca 2,5 miljonit eurot, kestvusega 2016-2019. Projekti eelanalüüsi koostas Datel AS, arendustöid teostab Nortal AS. E-kataloogi rakendus valmib registrite ja infosüsteemide keskuse(RIK) ja arendaja AS CGI Eesti koostöös. Projektide tegevusi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.