Skip to main content
08 aprill, 2019

Uusi europangatähti tutvustav loengusari (TASUTA!)

08 aprill, 2019

Alates 28. maist jõuavad ringlusse uued 100eurosed ja 200eurosed pangatähed, mille kõrgtehnoloogilised ja tõhusad turvaelemendid pakuvad võltsimise vastu suuremat kaitset.  Peale keskpankade peavad selleks ettevalmistusi tegema ka ettevõtjad, kes peavad tagama tehnilise valmisoleku uute pangatähtede sujuvaks kasutuselevõtuks. Rahakäitlusseadmete ja autentimisvahendite ajakohastamiseks peavad ettevõtjad ühendust võtma seadmete tarnijatega.

Eesti Pank korraldab uute pangatähtede tutvustamiseks maikuus mitu infotundi.

Infotunnid toimuvad Tallinnas, Tartus ja Narvas: 

2. mai (neljapäev) kell 15 TALLINNAS, Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11) 10. mai (reede) kell 13 TARTUS, Teaduskeskuse Ahhaa seminariruumis (Sadama 1) 22. mai (kolmapäev) kell 13 vene keeles NARVAS, Tartu Ülikooli Narva Kolledži seminariruumis (Raekoja plats 2)

Täpse ajakava toimuvate loengute kohta leiab Eesti Panga veebilehelt, kus on võimalik end ka veebirakenduse kaudu registreerida.

Infotunni eesmärk on jagada sularahakäitlejatele vajalikku infot uute pangatähtede turvamärkidest. Seetõttu oodatakse loengutele kõiki ettevõtete esindajaid, kes puutuvad igapäevaselt oma töös sularahaga tihedalt kokku ja peavad sularaha ka põhjalikult tundma. Infotunni viib läbi Eesti Panga sularaha ekspert ja koolitus on osalejatele TASUTA.

Kõigile, kellel pole võimalik loengule tulla, on Eesti Pank kokku pannud infokirja, mille leiad SIIN