Skip to main content
06 november, 2016

Väikeettevõtjad pakuvad uuele valitsusele abi

06 november, 2016
Väikeettevõtjate liit ehk EVEA saatis täna parlamendierakondadele alusdokumendi, millega uus valitsus võiks arvestada uue koalitsioonilepingu sõlmimisel, vahendas EVEA juht Kersti Kracht. Alusdokumenti on koondatud aastate jooksul tehtud ettepanekud majanduskasvu tõusuks ning ettevõtluskeskkonna parandamiseks. Kracht kommenteeris, et eilses ETV „Foorumi“ saates ütles Taavi Rõivas, et ettevõtjad on olnud väga tublid ning neid ei tohiks solvata ja rääkida seisakust. „Ettevõtjad on tõesti olnud tublid, hoolimata valitsuse tegemistest,“ märkis Kracht. „Ettevõtjad on korduvalt kritiseerinud kobarmaksueelnõud, aktsiisitõuse, ettevõtjate sotsiaalsete garantiide kadumist ja paljut muud, kuid hüüdja hääleks on see jäänud.“ Et vähendada ettevõtjate rahulolematust, peaks koalitsioon kohe alguses leppima kokku ettevõtluskeskkonda parandavad aspektid, leiab Kracht. „Õnneks ei pea uus koalitsioon leiutama midagi uut, vaid lihtsalt kuulama ettevõtjate häält ning kasutama ettepanekuid, mida eksperdid on teinud aastate jooksul.“ Mõned olulisemad teemad, mille EVEA oma kirjas esile toob:
  • paindlikud töösuhted Töölepinguseadus tuleb muuta paindlikumaks, et soodustada töösuhteid, mis rahuldaks kõikide osapoolte vajadusi uuenenud majanduskeskkonnas.
  • kaasaegne maksukeskkond; Otseselt seotud ka eelmise punktiga, kuna sotsiaalmaksu alammäär seab väga konkreetsed piirangud paindlikele töösuhetele. Vastu võetud aktsiisitõusud ei soodusta kuidagi ettevõtluskeskkonna parandamist, vastupidi.
  • optimaalne halduskoormus EVEA koostatud SME Testi kasutuselevõtt nende seaduste puhul, mis puudutavad ettevõtjaid.
  • ettevõtlust toetav õiguskeskkond Ettevõtjad saaksid oma õiguste kaitseks pöörduda kohtusse ning prokuratuuri ning nende probleemidega ka tegeldaks, mitte ei oodata riigikohtu otsust või ei lõpetata menetlusi formaalsetel põhjustel.
Allikas: Äripäev