Head ettevõtjad!
 
Peame vajalikuks selgitada, et eilses Aktuaalses Kaameras EVEA presidendi Heiki Ritsi kommentaar oli väike osa pikemast intervjuust. Järgneb Ritsi selgitus:
 
“Reporteri sissejuhatus kommentaarile ja minu öeldud laused ei olnud kuidagi kogu intervjuu mõte ega sisu, vaid tekitasid kahjuks vaatajas vääriti mõistmist. Ei ole põhjust paanikaks, et valitsuse 1. abipakett ei laiene mikro- ja väikeettevõtetele.
 
Tõin ajakirjanikule välja järgmised tähelepanekud, mis on abimeetmete paketis hetkel nn hallis tsoonis, ja mis vajaks veel lahendamist:
 
– juhatuse liikmetele pakett ei laiene, sest mikroettevõtetel (1-9 töötajat) reeglina ei ole juhatuse liikmel tegevjuhina eraldi töölepingut;
 
– arvestades tingimusi, siis tundub, et riigi toetused ei laiene vähem kui 1 aasta tagasi alustanud ettevõtjatele.
 
NB! EVEA on juba koostamas oma 2. ettepanekute paketti valitsusele ning kogume hetkel täiendavat tagasisidet just mikro- ja väikeettevõtetelt.
 
👉 Seega kõik ettepanekud ja tähelepanekud on teretulnud! EVEA kodulehel on ka Koroona abi alalehel vastav “aken”: https://evea.ee/kusimused-ja-vastused/.
 
Eilset intervjuud alustasin loomulikult tänusõnadega. Siinkohal avaldadan veelkord tunnustust ettevõtjatele, kes meiega oma muresid ja ettepanekuid on jaganud, ning ka kriisikomisjonile ja kogu valitsusele operatiivse tegutsemise eest!
 
Arvestades, et EVEA ettepanekud jõudsid valitsuseni alles eelmise pühap hilisõhtul), siis on hea tõdeda, et suur osa EVEA ettepanekutest on arvesse võetud.
 
Seega paanikaks pole põhjust ja üritame koos ka edaspidi muresid ja ettepanekuid jagada ning koos sellest haigusest (igas mõttes) üle saada.
 
Vabandan, et minu selgitused AK-s jäid segaseks.
 
Heiki Rits
EVEA president
Kommentaarid