Skip to main content
14 juuni, 2024
#teemad

EVEA presidendiks valiti taas Ille Nakurt-Murumaa

14 juuni, 2024

EVEA 12.juuni 2024 üldkoosolek avaldas toetust senise juhtkonna tööle – EVEA presidendiks valiti järgmiseks kaheks aastaks Ille Nakurt-Murumaa. Asepresidentidena jätkavad Marina Kaas ja Kaul Nurm.

 „EVEA peamine ülesanne ka eeloleva perioodil on väike- ja keskmiste ettevõtjate õiguste kaitse, see tähendab vohava bürokraatia ja halduskoormuse vastu võitlemist, õigusloome kultuuri parandamist ning ettevõtjate toetamist ja nõustamist. Kogukonnatunne, ettevõtjate motivatsiooni ja vaimse tervise toetamine kõigi kriiside, digi- ja rohepöörde ning poliitiliste vapustuste kiuste on keeruline, kuid EVEA töötab iga päev selle nimel, et ettevõtjaks olemine oleks väärt alternatiiv palgatööle“, märkis EVEA president.

Ille Nakurt-Murumaa on hariduselt jurist, spetsialiseerunud tööõiguse ja ohutuse valdkonnale. Lõpetanud Tallinna Majandustehnikumi juristi kutsega ning kõrghariduse omandanud Õigusinstituudis. Ille on alates 2011. aastast ettevõtja, ohutusalast ja juriidilist nõustamist ja koolitust pakkuva ettevõtte OÜ Tondihobu juht ja omanik. “Minu ametivalikul, ettevõtjana tegutsemisel ja EVEA juhina on olnud peamiseks käivitajaks õiglustunne. Nii palgatööd tegeva juristina, 15 aastat väikeettevõtjana – ettevõtjate nõustajana kui ka  6 aastat EVEA-s olen ajanud ikka seda sama asja. Sõrulased ütlevad, et  „päris õigeks neid maailma asju ei saa aga pisut paremaks saab, kui pingutada“. Olen alati selle nimel pingutanud, et maailma asju (ettevõtjate vaates) pisut paremaks saada ja püüan ikka edasi sama eesmärgi nimel”.

Marina Kaas nõustab ettevõtjana (ManNet Partners Baltics OÜ) teisi ettevõtjaid ja organisatsioone nende arenguprojektide rahastamisel ja realiseerimisel. Lisaks koostab ta juba aastaid Eesti ettevõtluspoliitika analüüse Euroopa Komisjoni jt rahvusvaheliste organisatsioonide jaoks. Marina on EVEA asutajaliige. “EVEA on jätkuvalt minu kirg. Tunnen uhkust, et oleme kasvanud Eesti suurimaks ettevõtjate organisatsiooniks. Tean, et on vaja veel palju pingutada, et see kasv jätkuks ja väikeetttevõtjate hääl kostaks valjusti. Minu ambitsioon on EVEA, kuhu tahab kuuluda iga väikeettevõtja”.

Kaul Nurm on hariduselt insener-hüdrotehnik. Kogemused: 24 aastat Eestimaa Talupidajate Keskliidu peadirektorina,10 aastat Euroopa Majandus ja Sotsiaalkomitee liikmena, 4 aastat EVEA volikogus, sh kaks aastat asepresidendina. Ettevõtete Peoleo OÜ ja Voolumäe 16 OÜ ainuomanik. “Tahan anda oma teadmised, kogemused ja sidemed EVEA teenistusse, et muuta organisatsioon veelgi tõhusamaks. Oman teatavaid pädevusi põllumajanduses ja maaettevõtluses, regionaalpoliitikas, energeetikas ja rohepöördes.
Väiksed vajavad kasvamiseks kaitset! Kes on suureks saanud, peavad ise hakkama saama”.