Skip to main content
20 mai, 2024
#teemad

EVEA uus visuaalne identiteet

20 mai, 2024

Meil on suur rõõm esitleda uut EVEA visuaalset indentiteeti! Kaasaegse vormi said EVEA logo, font ja värvid.

EVEA eelmine logo valmis rohkem on 30 aastat tagasi. Kujund EVEA nimetuse ees sümboliseeris ettevõtluse pidevat liikumist. Algselt liikuva E-tähena mõeldud kujundit hakati aja jooksul nimetama propelleriks või lilleks.

Uue visuaalse identiteedi loomisel arendasime edasi lille motiivi, sooviga rõhutada seda, et oleme EESTI väike- ja keskmiste ettevõtjate esindusorganisatsioon.

Enamus väike- ja keskmiseid ettevõtteid kuulub kohalikele Eesti inimestele, väikeettevõtted on Eesti majanduse tugisammas. Ühiskonna toimimiseks vajame igapäevaseid hädavajalikke teenuseid ja väiketootmisi. Samuti ei saa suured ettevõtted ning riigiasutused hakkama väike- ja keskmiste ettevõtete abita, olgu selleks siis erinevad teenused või allhanked. Seega püsib meie majanduse edukas toimimine Eesti inimeste ettevõtlikkusel ja riskivalmidusel omada ettevõtet.   

Eesti rahvuslill on rukkilill. EVEA uue logo stiliseeritud rukkilill sümboliseerib Eesti väikeettevõtlust, meie tublide Eesti väike- ja keskmiste ettevõtete omanike töökust, visadust ja ettevõtlikkust.