Skip to main content
28 september, 2018

#SMEtoo.Elektrihinna maksumalakas suretab välja väikesed turismiettevõtted

28 september, 2018
Majutusteenust pakkuva väikeettevõtjana tunnen suurt ebakindlust ning hirmu tuleviku ees. Samal ajal, kui suured elektritarbijad saavad riigilt maksukingituse, lööb uuest aastast lisanduv 30% suurune elektrihinna tõus minusuguse väikese tegija jalust. Pakun, et lööb pikali väga paljud väikesed ettevõtjad, sest sellist kulu kasvu keegi üle ei ela, päriselt ka. Pakun, et selline vahetegemine ning suuremate eelistamine on kuritegelik. Väikesed turismiettevõtjad, kes pakuvad majutus- ja toitlustusteenust sellist kulu üle ei ela, mis sest, et väikeettevõtja on sitke ja harjunud „nui neljaks” hakkama saama. Kes veel ei tea, siis elektrienergia hind teeb uue aasta alguses läbi vähemalt 30%-lise hinnatõusu. Samal ajal teeb riik elektri suurtarbijale aktsiisisoodustuse – suured elektritarbijad saavad riigilt maksukingituse soodsama elektriaktsiisi näol. Ebavõrdsus aina kasvab ja ilus põhimõte, et kõiki tuleks kohelda võrdselt, toimib vaid sõnades. Isegi ühesugused reeglid-kohustused suurtele ja väikestele ei toimi, sest väikeettevõtjad on juba eos ebasoodsamas olukorras, mis on tingitud nende väiksemast haldus- ja finantsvõimekusest ning äri suuremast hooajalisusest.
PANE TÄHELE!
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) on käivitanud kampaania #SMEtoo ning teeb kõigile Eesti väikeettevõtjatele üleskutse avaldada oma markantseid lugusid suhtlemisest riigi, ametnike ja suurfirmadega, ehk rääkida avameelselt ebaõiglasest kohtlemisest.
EVEA kogub lood kokku ning edastab asjaomasele ministrile palvega pakkuda olukorra parandamiseks välja konkreetsed lahendused.

Teata ning jaga oma lugu siin või saada meile e-postiga evea@evea.ee.

Loe #SMEtoo lugudest nii kodulehel kui Facebookis!

* SME – inglise k small and medium-sized enterprises, eesti k väike–ja keskmise suurusega ettevõted