Skip to main content
30 september, 2018

#SMEtoo. Majutusasutus päästeameti meelevallas

30 september, 2018
Päästeamet  kooskõlastab majutusasutuseks loodud hoone kasutusloa. Mõni aeg hiljem keelab seesama päästeamet järelevalvet teostava agara ametnik-inspektori isikus seda hoonet kasutada, sest ametniku suur ego on saanud haavata. Nimelt kõigile euronõuetele vastav ja sertifitseeritud Saksa lükanduks (mis muuhulgas avaneb näpuliigutusega) käib oma lihtsusega inspektori oskustest üle. See ajab ambitsioonika noorsandi lõplikult endast välja. Kättemaks on karm – ettekirjutus koos kohese sunnirahaga ning sellest tulenev majutusasutuse sulgemine. Edasised variandid: kas võtta ette suuremat sorti ümberehitus koos kogu klaasseinaga ja leppida kõigega mida ametnik nõuab, mida enamik väikeettevõtjatest ju ka teeb, mis seal ikka, maksame ära, kannatame ära, või seista oma õiguste eest, esitada vaie ja vajadusel pöörduda kohtusse. Tulemuseks on tegelikult see, et eelmise aasta septembris alguse saanud saaga pole tänaseni lahendust leidnud ning majutusasutus on ligi aasta suletud, sh kogu tänavuse imelise suve. Sellega seoses tekib õigustatud küsimus: kes korvab kahju ja saamata jäänud tulu? Ametnike omavoli sellisel kujul lämmatab kõik ettevõtjad. Esmalt muidugi väikesed, ja need, kelle äri on nagunii hooajaline.
PANE TÄHELE!
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) on käivitanud kampaania #SMEtoo ning teeb kõigile Eesti väikeettevõtjatele üleskutse avaldada oma markantseid lugusid suhtlemisest riigi, ametnike ja suurfirmadega, ehk rääkida avameelselt ebaõiglasest kohtlemisest.
EVEA kogub lood kokku ning edastab asjaomasele ministrile palvega pakkuda olukorra parandamiseks välja konkreetsed lahendused.

Teata ning jaga oma lugu siin või saada meile e-postiga evea@evea.ee.

Loe #SMEtoo lugudest nii kodulehel kui Facebookis!

* SME – inglise k small and medium-sized enterprises, eesti k väike–ja keskmise suurusega ettevõted