Skip to main content
22 oktoober, 2018

#SMEtoo. Osaline maksuvabastus, lõputu segadus sõidukuludega

22 oktoober, 2018
Kuigi töötaja sõidukulusid isikliku auto kasutamisel on võimalik hüvitada 335 euro eest kuus, kui ühistransport liikuda ei võimalda, st juhul, kui töötajal ei ole autot ja ma tahaks talle mingi omapoolse autoloksu anda, et ta tööle saaks, siis põhimõtteliselt ei ole võimalik selliselt kulult täismahus käibemaksutagastust saada. Ja hoidku jumal selle eest, kui ta sama autoga last lasteaeda sõidutab … Ehk võtku hommikul oma auto ja viigu laps lasteaeda ja siis mingu uuesti koju ja tulgu tööautoga tööle … Hüvitist makstes maksan küll tulu- ja sotsiaalmaksuvabalt, aga maksan kogu tema auto pidamiseks ja kütuseks kulunud käibemaksu kinni, seega maksuvabastus on minu jaoks tegelikult ikkagi osaline. Samas, kui Tallinnas ei pea keegi tasuta ühistranspordi puhul mingeid kaudseid makse maksma – ei bussi ülalpidamiselt ega bussi kütuselt. Ja mitte keegi ei pea pidama bussisõidupäevikut, mis maainimesele on auto puhul möödapääsmatu lisakohustus. Lisainfot korra kohta: https://www.emta.ee/et/tulu-kulu-kaive-kasum/erisoodustused/soiduauto/isikliku-soiduauto-kasutamise-eest-huvitise-maksmine
PANE TÄHELE!
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) on käivitanud kampaania #SMEtoo ning teeb kõigile Eesti väikeettevõtjatele üleskutse avaldada oma markantseid lugusid suhtlemisest riigi, ametnike ja suurfirmadega, ehk rääkida avameelselt ebaõiglasest kohtlemisest.
EVEA kogub lood kokku ning edastab asjaomasele ministrile palvega pakkuda olukorra parandamiseks välja konkreetsed lahendused.

Teata ning jaga oma lugu siin või saada meile e-postiga evea@evea.ee.

Loe #SMEtoo lugudest nii kodulehel kui Facebookis!

* SME – inglise k small and medium-sized enterprises, eesti k väike–ja keskmise suurusega ettevõted