Skip to main content
02 oktoober, 2018

#SMEtoo.Prügifirmade kartell ja terror

02 oktoober, 2018
Prügimajandus on ühe väikeettevõtja jaoks kui õudusunenägu. Prügifirma kurnab väikest toitlustus- ja majutusettevõtjat paindumatu prügiveograafiku ning aastaringsete maksetega, mis sest, et vajadus jäätmeveoteenuse järele on hooajaline ja kõigest 3-4 kuud aastas. Suvi on tihe, ent talvel on praktiliselt olematu vajadus jäätmeveo järele. Needsamad ettevõtted maadlevad iga jumala aasta prügifirmadega, et mitte alluda nende terrorile ja mitte maksta teenuse eest aastaringselt ning mitte leppida pealesurutud ebamõistlikult hõreda veograafikuga, mis sunnib teenindudpunktides prügi ladustama koos kõige kaasnevaga. Iga Eestimaa väikemajutusettevõtja ilmselt nõustub minuga, et prügifirmad teevad omalt poolt kõik, et prügiveoteenus oleks kliendi jaoks võimalikult ebamugav (vedaja jaoks mugav) ning teenuse eest küsitakse tasu ka siis, kui prügiveo järele nõudlus ja vajadus puudub. Seega, prügifirmade teenitud kasum on pehmelt öeldes üles ehitatud pettusele, tühisõitudele, väljapetetud lisavedudele ja väga halvale teenusele, sest prügiveograafikud on sobilikud vaid veofirmale endale, mitte kliendile, lisaks muidugi juba nimetatud aastaringsed lepingud, mida tellija ei vaja. Usun, et kui teha üleskutse ja küsida majutusettevõtjatelt, milliseid probleeme on neil prügimajandusega, siis ilmselt on sarnane tagasiside üüratu ja kaebused lõpmatud.
PANE TÄHELE!
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) on käivitanud kampaania #SMEtoo ning teeb kõigile Eesti väikeettevõtjatele üleskutse avaldada oma markantseid lugusid suhtlemisest riigi, ametnike ja suurfirmadega, ehk rääkida avameelselt ebaõiglasest kohtlemisest.
EVEA kogub lood kokku ning edastab asjaomasele ministrile palvega pakkuda olukorra parandamiseks välja konkreetsed lahendused.

Teata ning jaga oma lugu siin või saada meile e-postiga evea@evea.ee.

Loe #SMEtoo lugudest nii kodulehel kui Facebookis!

* SME – inglise k small and medium-sized enterprises, eesti k väike–ja keskmise suurusega ettevõted