Skip to main content
21 november, 2018

#SMEtoo. Turutõrkest põhjustatusd ettevõtluse lõpp maal

21 november, 2018
Riigi Kinnisvara AS tegi meie firmale ettepaneku rentida Jänedal ruumid suurusega 127 ruutmeetrit hinnaga 5,9 €/m2, mille sisse on arvestatud juba küll kõik kulud. “Probleem” on selles, et sama raha eest (ja ka odavamalt) saab pinna nii Tallinnas, Rakveres kui ka loomulikult mujal. Tegemist on küll vara omaniku ehk Riigi Kinnisvara AS-i reaalsete kuludega, ja midagi pole sisuliselt ette heita, aga kuidagi väga hapu tundub see asi. Reaalsus on see, et tuleb kolida väiksele pinnale või Jänedalt ära. Kaotab Riigi Kinnisvara AS,  kaotame meie. Pikas perspektiivis kõik Eesti kodanikud kaotavad, kuna tegemist on turutõrke piirkonnaga, ja ilmselt pole loota, et ruutmeetri hind odavamaks läheb. See ei ole loomulikult mitte ainult meie firma probleem – see on üle riigi nii. Ilmselgelt pole mõtet maksumaksja raha hakata siin raiskama, et osa ruutmeetri hinnast kompenseerida. Samas, kui lastilahtud töötajad lähevad käsi pikalt nüüd toetust küsima, kas see on siis odavam?
PANE TÄHELE!
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) on käivitanud kampaania #SMEtoo ning teeb kõigile Eesti väikeettevõtjatele üleskutse avaldada oma markantseid lugusid suhtlemisest riigi, ametnike ja suurfirmadega, ehk rääkida avameelselt ebaõiglasest kohtlemisest.
EVEA kogub lood kokku ning edastab asjaomasele ministrile palvega pakkuda olukorra parandamiseks välja konkreetsed lahendused.

Teata ning jaga oma lugu siin või saada meile e-postiga evea@evea.ee.

Loe #SMEtoo lugudest nii kodulehel kui Facebookis!

* SME – inglise k small and medium-sized enterprises, eesti k väike–ja keskmise suurusega ettevõted