Skip to main content
10 oktoober, 2018

#SMEtoo.Ülereguleerimine ja metsik bürokraatia alkoholiaktsiisiga

10 oktoober, 2018
Alkoholiaktsiis ja selle deklareerimine. Väikeettevõte tegeleb toidulisandite (aroomid, toiduvärvid jms) müügiga, ja kuivõrd aroomid sisaldavad väikeses koguses alkoholi (mõni näiteks 1-2%), siis tuleb sellised tooted riiki sisse toomisel deklareerida vastavalt alkoholisisaldusega toodetena. Kuna minu tuttava ettevõtja väikeettevõttel puudub selleks inimressurss (tegu on väga ajamahuka bürokraatiaga), siis peab ta selle tegevuse klientidele „pähe määrima”, ehk alkoholi sisaldavad aroomid liiguvad kliendile otse tootjalt. Väikeettevõtetest kondiitriärid jms ettevõtted aga pigem loobuvad rummiessentsi vms kasutamisest, sest ei suuda bürokraatiaga toime tulla. Minule ja mainitud väikeettevõtjale teadaolevalt teised EL-i riigid ei käsitle neid tooteid alkohoolsete jookidena ega nõua deklareerimist.
PANE TÄHELE!
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) on käivitanud kampaania #SMEtoo ning teeb kõigile Eesti väikeettevõtjatele üleskutse avaldada oma markantseid lugusid suhtlemisest riigi, ametnike ja suurfirmadega, ehk rääkida avameelselt ebaõiglasest kohtlemisest.
EVEA kogub lood kokku ning edastab asjaomasele ministrile palvega pakkuda olukorra parandamiseks välja konkreetsed lahendused.

Teata ning jaga oma lugu siin või saada meile e-postiga evea@evea.ee.

Loe #SMEtoo lugudest nii kodulehel kui Facebookis!

* SME – inglise k small and medium-sized enterprises, eesti k väike–ja keskmise suurusega ettevõted