EVEA uueks kollektiivliikmeks sai Eesti Disainerite Liit (EDL), mis on loomeettevõtjate liit ja ühendab endas Eesti toote-, tekstiili-, moe- ja graafilisi disainereid. Täna on liidul 158 liiget ning liikmeskond kasvab pidevalt. EDL on riikliku disainipoliitika loomise algataja ja koostöös majanduse- ja kommunikatsiooniministeeriumi, kultuuriministeeriumi ning kõrgkoolidega osaletakse disaini valdkonna arendamise meetmete väljatöötamises.

EDL-i president Ilona Gurjanova põhjendas EVEAga liitumist: „Soovime koos lahendada küsimusi, mis puudutavad disainerite mikro- ja väikefirmasid ning seadusandlust, et võimaldada disaineritel oma valdkonnas efektiivselt tegutseda.” Samuti soovib EDL Gurjanova sõnul hoogustada koostööd disainiteadlikkuse tõstmiseks nii EVEA liikmeskonna kui laiema avalikkusega.

EVEA president Heiki Rits tervitab uue kollektiivliikme liitumist EVEAga. „Usun, et see koostöö teeb mõlemat organisatsiooni tugevamaks. EVEAl üha suureneva liikmeskonnaga on kapatsiteeti toetada mis iganes valdkonna mikro- ja väikeettevõtteid, ” ütles Rits.

EDL-il on võimalus Ritsi sõnul pakkuda oma liikmetele hulka praktilisi teenuseid ja soodustusi, mida pakub EVEA oma liikmetele. EVEA-l on soov teha koostööd Eesti Disainerite Liiduga, kuna toote ja teenuse disainimise vajalikkusest räägitakse üha enam ka Eestis, mis pakub eri valdkondade ettevõtetele lisaväärtust ja uusi võimalusi.

“Loodame, et lisaks ühistele huvidele ettevõtjate esindamisel leiavad mõlema organisatsiooni liikmed meie koostöö käigus endale ka uusi kliente ja äripartnereid,” lisas Rits.

Meeldivat koostööd ja edu soovides

Ilona Gurjanova

Eesti Disainerite Liidu president

www.edl.ee

Heiki Rits

EVEA president

evea.ee

       

Kommentaarid