Eesti Maksu ja Tolliameti veebilehel on teade, et 2019. aasta 1. aprilliks peavad töötajate registris olema kõik kanded koos aadressi ja ametinimetusega. Logisin siis EMTA-sse sisse ja soovisin alustada enda, kes ma olen ettevõtte juht, registreeringu täiendamisega. Aadressiga ei olnud probleeme, kuid probleem tekkis ametinimetusega. Juhtide all on kirjas ainult Suurettevõtte juhid, Seadusandjad ja muud tippametnikud. Edasised juhid on kõik juba kitsamad tasemed, nagu turundusjuhid jne.

Ehk kõik väikeettevõtete ja ka keskmiste ettevõtete juhatajad peavad hakkama iga kord käsitsi täitma ametinimetusi ja lisaks kirjeldama oma tööd. Kui palju on samas Eestis suurettevõtjaid ja kui palju keskmisi ja väikesi ettevõtjaid? Olgu öeldud, et suurettevõtteid on Eestis statistikaameti möödunud aasta andmete alusel veidi üle 170, keskmisi ettevõtteid on veidi üle 1100 ja väikeettevõtteid veidi üle 80 000. Miks pole EMTA veebilehel juhtide all kirjas tavalist ettevõtte juhti?

PANE TÄHELE!
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) on käivitanud kampaania #SMEtoo ning teeb kõigile Eesti väikeettevõtjatele üleskutse avaldada oma markantseid lugusid suhtlemisest riigi, ametnike ja suurfirmadega, ehk rääkida avameelselt ebaõiglasest kohtlemisest.
EVEA kogub lood kokku ning edastab asjaomasele ministrile palvega pakkuda olukorra parandamiseks välja konkreetsed lahendused.

Teata ning jaga oma lugu siin või saada meile e-postiga evea@evea.ee.

Loe #SMEtoo lugudest nii kodulehel kui Facebookis!

* SME – inglise k small and medium-sized enterprises, eesti k väike–ja keskmise suurusega ettevõted

Kommentaarid